Paraliż Band
roots rock reggae polskie

Paraliż Band, czyli 12-osobowy zespół podrzędnych, toruńskich grajków i śpiewaków, starających się wydobyć z instrumentów i gardeł dźwięki przypominające roots/rock/reggae.

Troszkę o nas samych, naszych inspiracjach i próbach naśladownictwa muzyki jamajskiej.

najbliższe koncerty:

13.08.2016 Ostróda / ORF 2016

... ...

pełna lista koncertów

News / czyli co piszczy w trawie

Z ostatniej chwili:

13.11.2015 Toruń / koncert promocyjny płyty ‚Na brzegu rzeki’

W piątek 13. listopada zapraszamy na godz. 19:00 do klubu ‚Od Nowa’, gdzie będziemy promować nasze najnowsze wydawnictwo pt. „Na brzegu rzeki”. Bilety w cenie 15 zł będą do nabycia wyłącznie w kasie klubu Od Nowa w dniu koncertu tuż przed samym występem. Oczywiście podczas koncertu będzie można nabyć promowaną płytę. Serdecznie zapraszamy.


Paraliż Band – „Na brzegu rzeki”

na-brzegu-rzeki„‚Na brzegu rzeki’ to kolejne płytowe ucieleśnienie prawie dwudziestoletniej muzycznej drogi toruńskiej formacji Paraliż Band. Urodzeni po to, aby grać jamajskie roots reggae, konsekwentnie podążają ścieżką odzwierciedlającą klasyczne wailersowskie brzmienie: miękkie, po trosze chropowate i szeleszczące. Pierwszy etap albumu powstał w dwa dni w Sucharach na tzw. ‚setkę’. Podstawowe ślady: perkusji, basu, gitary rytmicznej i prowadzącej oraz klawisza nagrywane były jednocześnie. W dalszej kolejności proces tworzenia materiału realizowany był w Madżonga Studio w Bydgoszczy. Utwory są zbudowane na zacnym korzennym pulsie z bogatym instrumentarium i w urozmaiconych aranżacjach. Zawierają wiele łagodnych i melodyjnych dźwięków miłych dla ucha. Warto docenić obecność waltorni, będącej ewenementem szczególnie na scenie reggae. Teksty na płycie są uniwersalne i uduchowione, w przeważającej większości w języku polskim. Każdy kto sięgnie po krążek, bez wątpienia będzie mógł doświadczyć wyrażonego w dźwiękach i słowach piękna Stwórcy i Jego stworzenia.”

Wszystkich zainteresowanych płytą, a w szczególności jej odsłuchem, ściągnięciem bądź otrzymaniem, zapraszamy na dedykowany serwis znajdujący się pod adresem:  nabrzegurzeki.pl


Starsze posty »